top of page

הרצאות 'תקשורת מקדמת':

"לראות, להראות ולהיראות במאה ה-21"

 

במציאות ימינו, בה הטלוויזיה, האינטרנט והסמארטפון הם הטכנולוגיה התקשורתית השולטת, ואמצעי החשיבה העיקריים מתקיימים על פי סמלי אותן הטכנולוגיות, עלינו לשאול את עצמנו כיצד יכולות הטכנולוגיות לשמש אותנו לקידום היבטים שונים בחיינו המקצועיים והאישיים. 

 

במהלך ההרצאה נראה כיצד ניתן לרתום את הטכנולוגיה לעבודה מקדמת עם אוכלוסיות וקבוצות שונות, ונלמד כיצד יצירת סרטים מעולמם של אנשים יכולה לשמש פלטפורמה לדיאלוג מעצים איתם על אירועים המתרחשים בחייהם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

נושאי ההרצאה:

  • ה"שעשוע" כאמצעי ללמידה משמעותית

  • אוריינות המדיה- מדוע וכיצד עלינו להיות צרכנים ביקורתיים של המדיה? 

  • צפייה בדוגמאות ל"סיפורי וידיאו" מתכנית "תקשורת מקדמת" ככלי לקידום והעצמה, תוך הבנת הרציונל: כיצד יוצרים, לשם מה, ולמה דווקא ככה?

 

משך ההרצאה:

כשעה וחצי

 

המרצה: רן ישפה

ראש התכנית ל"תקשורת מקדמת" בסמינר הקיבוצים - המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות, מייסד ומנכ"ל "ראיה - ביה"ס לתקשורת מקדמת". מוכר כמומחה בתחום העשייה הקולנועית עם אוכלוסיות מוחלשות, האגף לחינוך מיוחד של משרד החינוך. בעל ניסיון רב בהנחיית קבוצות של נוער והכשרת מבוגרים, ומקפיד להנחות בשטח עד היום. לאורך השנים זיכתה אותו עשייתו בפרסי חינוך ויוזמה רבים, ובהם פרס רוטשילד לחינוך 2013.

לקריאת סיפורו האישי של רן לחצו כאן

?מה אומרים על ההרצאות

"בתחילת היום השתתפנו, צוות האגף והמדריכים בהרצאה שלך, שעוררה סקרנות ומחשבה  ובהמשכו, נחלקנו לשלוש קבוצות בהנחייתך ובהנחייתן של אורית ומיטל והתנסינו בפעילות שהיתה חווייתית, מעניינת ומאתגרת.

בסיומו של היום ההדים שהתקבלו היו חיוביים ביותר והמשתתפים העידו כי נתרמו מאד , קיבלו כלים וזויות הסתכלות נוספות שיסייעו להם בעתיד בעבודתם היומיומית וכמדריכים."

(דני ז'ורנו, מנהלת אגף לקויות למידה והפרעות קשב, ספטמבר 2016)

"ההרצאה הייתה מעוררת השראה והתכתבה עם תפיסת העולם שאנו מובילים במחלקה, המכירה ביכולות של הילד והבוגר עם המוגבלות, לצד מתן כבוד ושוויון הזדמנויות. מעבר לכלי אליו נחשפו הסטודנטים והסטודנטיות, המאפשר לכל אדם דרך לביטוי ולתקשורת, בלטה במיוחד הגישה החינוכית הבלתי מתפשרת שלכם לפיתוח והעצמת הילד והאדם עם המוגבלות."

(ד"ר עדי שרעבי, ראש המחלקה לחינוך מיוחד, הפקולטה לחינוך, מכללת סמינר הקיבוצים, אוקטובר 2015)

"הרצאת הפתיחה שלך היתה קולחת, מרתקת, מעוררת השראה. בשעה אחת הצלחת לעורר עניין ומחשבה, לפתוח שאלון לעיון ודיון ולרגש."

(תמי ירמיהו וענת מרנין-שחם, מדריכות ארציות לטיפול באומנויות, יולי 2015)

"הוובינר (הרצאה מקוונת) היה אחד הטובים שהיו לנו במכון מופ"ת: מרתק, מרגש, מטלטל, מקומם, חשוב. העברת אותו באופן שיכול לשמש כדוגמה לניצול מיטבי של המדיה – מקסום החזותיות, הפעלת הקהל, התייחסות מידית לכל השאלות וההערות הרבות של המשתתפים ויצירת מפגש חי והידודי...".

(צוות המדור לסביבות הוראה ולמידה מקוונות, מכון מופ"ת, מרץ 2015)

"מרצה מדהים שמעורר בכל הרצאה מחשבות מעבר לתוכן הנלמד..." ; "מעשיר, מלמד ומפתח חשיבה באופן לא
רגיל!" 
(סטודנטים במכללת בית ברל,  מרץ 2015)

"מעורר חשיבה ומעניק עוד תחום חינוכי ותקשורתי שלא מספיק מפותח" ; "מרגיש שקיבלתי כלי אמיתי לעבוד איתו עם בני נוער" ; "חווייה טובה ומלמדת."

(סטודנטים מהמכון לחינוך דמוקרטי, מרץ  2015)

"מרשים, מעורר השראה, רואים שהוא מחובר למה שעושה; בחור ענק, מעולה, משמעותי - הלכה למעשה; מפגש מרתק עם אדם מרשים; מפגש מרתק שנותן את המקום הנפלא לעבודת הקודש; נפלא לפגוש אדם שעושה עשייה כל כך יצירתית הלכה למעשה, מדהים, זו נקראת עשייה!"

(מתמחי תכנית "דיאלוג מצמיח" במכון מופ"ת, 2014)

bottom of page